КОИ ПРОБЛЕМИ СА ПО-ВАЖНИ? ИМАГИНАРНИТЕ ИЛИ РЕАЛНИТЕ?
- Мика Сийминеен
- 11.12.2016 г.
- време за четене: 3 мин.

МИЖИРЕТКИ* И СОРОСОИДИ ЗАЯВИХА: “не бедността и неравенството са най- големият проблем, а съдебната система и липсата на електронно гласуване.”
Автор: Мика Сийминеен
Отварям нета и попадам на статия в “Бултаймс” със заглавие: “Какво става в България? Цяло семейство умира от глад, момченце на 2 год. умира от недохранване” Отговорът е елементарен и прост!
Правителствата на Прехода усилено работят по това, хората да мрат от глад, липса на достъп до елементарно здравеопазване и т.н. поради бедност. Особени грижи за осъществяване на геноцидната програма срещу българския народ се полагат от 2009 година до днес, защото според такива като министър Москов, страната ни не била изпълнила плана за намаляване на автохтонното ѝ население, за да може да бъдат настанени пришълци кой знае от къде…
Специално за измисленото „гражданско общество”, което вчера /09.12.2016/ ясно и точно заяви, че “не бедността и неравенството са най- големият проблем, а съдебната система и липсата на електронно гласуване.”:
“Нищета /състояние на крайна бедност/ е състоянието на лишаване от основни човешки нужди, каквито са храна, вода, хигиенизиране, облекло, подслон, здравна грижа, образование, енергия и други.” Определение според ООН
Изчисленията на КНСБ, относно процентът на намиращите се под прага на бедността /състояние на нищета/ в България за 2012 г. са 27% от работещите български граждани. Според преки и косвени наблюдения в съвремието все по-често в състояние на крайна бедност и трайни материални затруднения изпаднат:
а) хора с влошено здравословно състояние или с хронични заболявания – бизнсът счита, че те са непродуктивни и затова се освобождава от тях.
б) хора с уврежания – те не могат да си намерят работа, защото бизнесът ги счита за непълноценни. Предприятия за трудоустроени няма, защото бяха ликвидирани в условията на неолиберална демокрация.
в) млади семейства при раждане и отглеждане на деца, поради социалната политика на бизнеса, който счита, че малките деца пречат на “всеотдайността на майката към фирмата”
г) майките с малки деца, защото според неолибералната политика те са излишни. Поради спомената в т. в) причина.
д) наскоро завършили образованието си младежи. бизнесът системно не наема младежи. Оправдава се с това, че те нямали необходимият им за работа опит. бизнесът системно не наема младежи. Оправдава се с това, че те нямали необходимият им за работа опит.
е) хора в пенсионна и предпенсионна възраст поради следните причини: е.1)Възрастова дискриминация при наемане на работа. е.2) невъзможност за пенсиониране поради липса на осигурителен стаж.
ж) пенсионери – повечето са с крайно ниски пенсии поради: ж.1) инвалидност. ж.2) трайна безработица ж.3) работодателите им системно не са ги осигурявали с години. ж.4) “случайно” изгубен от Националния осигурителен институт трудов стаж.
з) работещи бедни. Даже и да получават над МРЗ за страната, то те са единствените работещи в домакинството и доходът им е недостатъчен за издръжката му без лишения свързани с основните жизнени потребности.
Реално живущи в състояние на нищета, минимум 50% от населението на Република България.
В състояние на бедност – 85%…
Екзистенцминимумът /ЕМ/ за март 2016г. възлиза на 556 лв, ако не плащате наем за квартира. Ако плащате, прибавете още между 150 и 200 лв.
Минимална инвалидна пенсия /МИП/ – 133.00 лв
СП – 115.15 лв
Минимална пенсия /МП/ -157.44 лв
Минимална работна заплата /МРЗ/ – 420 лв бруто, чисто 365.82 лв
Средна работна заплата /СРЗ/ 558.59 лв бруто, чисто 486.01 лв
Всичко споменато по-горе от мен е на базата на данни, които могат да се извадят от открити източници: -преса -социално мрежи -публикации на НСИ -телевизия и радио.
Интересно ми е защо реформатори, соросоиди, соросоидстващи мижиретки не излязат на протест с искания за създаване на адекватни условия за премахване на социалното неравенство? Протестите им са все с разни имагинарни и абстрактни искания, които нито ще създадат по-добри условия за живот в България, нито ще доведат до някаква друга положителна промяна.
Монополистите все така ще доят народа, а работодателите – ще си ебават с бачкаторите. Съдебната реформа, задължителното и електронното гласуване не са толкова важни и належащи за решаване проблеми колкото бедността, социалното неравенство и нахлуващите в страната Орди.
Но тези проблеми няма да се засегнат от нито един протест на соросоиди, соросоидстващи и реформатори /а и от новопокръстените мижиретки/, защото им е забранено. Та, питам се, до кога ще я карате така бре високоНЕуважаеми псевдоинтелигенти и ментеправозащитници? Докато народа изпука от мизерията, която бизнес и политици изсипват тъй щедро върху него ли?
Та да попитам вчерашните вряскащи високоНЕуважаеми дами, господа, трето полови, безплови, около полви, наклонени черти, диези, звездички и други: КОГА ЩЕ ПРОТЕСТИРАТЕ СРЕЩУ:
контролираната мизерия в която тъне българският народ?
Кога? Май НИКОГА!!!
*Мижиретка – комитетите от подръжниците на 6-те точки на референдума на Трифонов, от които 3 минаха на гласуване и циментират олигархията във властта по американски модел.
Yorumlar