top of page

При неравноправни клаузи правото е на страната на кредитополучателя, а не на банките


Автор: Владимир Барбутев Снимка: Мика Сийминеен

ЗДРАВЕЙТЕ ПРИЯТЕЛИ! Искам да Ви обясня нещо много важно… Защо решението на Европейският съд от 14 март 2013 относно потребителските и ипотечните/най-вече/ кредити е от ОГРОМНО значение за милионите хора изпаднали в неплатежоспособност!

Та така… Нашият Гражданско процесуален кодекс (ГПК) казва, че възражението срещу заповед за изпълнение не спира изпълнителните действия на съдия-изпълнител. Тоест, когато ти се бориш да докажеш, че не дължиш определена сума, междувременно съдия-изпълнителя ти продава имота. А след това, дори и да си спечелил делото, вече е без значение – ти си на улицата без собственост. Освен това имотът ти е продаден на безценица. – Как това Решение/на Европейският съд/ ще възпира прибързани действия на съдия-изпълнители?

Ами много просто: Засегнатата страна може да се позове във възражението си до съответният районен съд на неравноправни клаузи, както във всеки един от случаите, а съдът е длъжен, независимо, че ГПК казва обратното, да спре изпълнителното дело до произнасяне по исково производство/като страна от ЕС попадаме под юрисдикцията на европейското право за върховенството му пред съответното национално право,а вече налице е и прецедент,т.е. решението от 14 март/. Честито на всички потребители! Борете се срещу банките и не им давайте да си мислят че могат до ви натискат! Правото е на Ваша,а не на тяхна страна!

 
 
 

Comments


bottom of page